Filmy szkoła, homoseksualizm, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szkoła, homoseksualizm, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Plotka ma ogromną siłę. O tym jak wielką przekonuje się Olive, która z dnia na dzień z szarej myszki, której nikt nie zauważa zmienia się w najpopularniejszą osobę w szkole. Pomimo tego, że cała ta sytuacja początkowo podoba się głównej bohaterce z czasem zaczyna wymykać się jej spod kontroli...

Wałkonie

7,2
Trzeci film wyreżyserowany przez Federico Felliniego obrazuje historię pięciu przyjaciół, zbliżających się już do progu 30 lat. Żyją oni niezobowiązującym, "dziecięcym" życiem, wymigując się od poważnych obowiązków oraz pracy, od których preferują szwędanie się po nocach i grę w bilard. Wszystko zaczyna się jednak komplikować, kiedy Fausto (Franco Fabrizi) się żeni, a od Alberto (Alberto Sordi) odchodzi siostra zostawiając jego i matkę niemal bez środków do życia. Przyjaciele zdają sobie sprawę, że trzeba znaleźć pracę i zmierzyć się z "dorosłym" życiem. Nie okaże się to jednak proste.

Trocki

6,4
Leon Bronsetin (Jay Baruchel) to siedemnastolatek, który uważa się za kolejne wcielenie Lwa Trockiego (pewnie głównie z uwagi na podobieństwo rodowego nazwiska swego idola) i próbuje za wszelką cenę rozpętać rewolucję nawet, gdy ma się ona nijak do panującej rzeczywistości. Ostatecznie, po zaciętej batalii z ojcem, którego nazywa faszystą, trafia do publicznej szkoły. I tam w końcu Leon znajdzie dobre podłoże do rozpętania rewolucji!


Charlie

7,2
Charlie (Logan Lerman) rozpoczyna naukę w szkole średniej, co go bardzo przeraża. Jednocześnie zmaga się z utratą jedynego przyjaciela, który z niewyjaśnionych powodów popełnił samobójstwo. Pozbawiony kolegów znajduje towarzystwo w paczce maturzystów, dzięki którym pozna uroki młodzieńczego życia. Szczęście okazuje się być pozorne, gdyż introwertyczny Charlie skrywa w sobie bolesną traumę.
Akcja dzieje się w 1984 roku w małym górniczym miasteczku północnej Anglii. Bohaterem jest jedenastoletni wrażliwy chłopiec Billy. Jego ojciec i brat uczestniczą w lokalnym strajku. Billy nie ma matki, jego rodzina mieszka z niepełnosprawną umysłowo babcią. Chłopiec zamiast na lekcje boksu zaczyna uczęszczać na lekcje baletu. Ojciec nie akceptuje tego „niemęskiego” zajęcia, ale w końcu poruszony sceną, gdy zobaczył swojego syna szczęśliwego i wyzwolonego podczas tańca, godzi się na jego wyjazd w wielki świat, do Londynu, gdzie Billy będzie się profesjonalnie uczył baletu.
Historia grupy dzieciaków z tej samej londyńskiej szkoły. Trife dowiaduje się, że jego była dziewczyna Alisa jest w ciąży i nie chce tego zaakceptować. Żeby się odstresować, razem ze swoimi kumplami Jayem i Moonym postanawiają odebrać grę, która zabrał im Sam, szkolny zakapior. Alisa natomiast postanawia iść na zakupy razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Becky. Wszyscy mają się potem spotkać na wielkiej imprezie, jednak w między czasie wydarzy się wiele rzeczy, które na zawsze zmienią ich życie.
Serial komediowy o przeciętnej rodzinie należącej do klasy średniej.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…